HNISLDPILL0005 | Island Trellis, Green - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Save on Scalamandre Pillows Pattern HNISLDPILL0005 pattern name Island Trellis color name Green from the collection Hinson Library. Enjoy this amazing pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNISLDPILL0005 |
| Pattern Name | Island Trellis Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 1.9" |
| Pattern Repeat Width | 1.9" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FRETWORK / LATTICE, GEOMETRIC, SMALL SCALE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Green |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

HNISLDPILL0005 | Island Trellis, Green - Scalamandre Pillows
HNISLDPILL0005 | Island Trellis, Green - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Save on Scalamandre Pillows Pattern HNISLDPILL0005 pattern name Island Trellis color name Green from the collection Hinson Library. Enjoy this amazing pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNISLDPILL0005 |
| Pattern Name | Island Trellis Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 1.9" |
| Pattern Repeat Width | 1.9" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FRETWORK / LATTICE, GEOMETRIC, SMALL SCALE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Green |
$510.90
HNISLDPILL0005 | Island Trellis, Green - Scalamandre Pillows—
$510.90
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
Save on Scalamandre Pillows Pattern HNISLDPILL0005 pattern name Island Trellis color name Green from the collection Hinson Library. Enjoy this amazing pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNISLDPILL0005 |
| Pattern Name | Island Trellis Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 1.9" |
| Pattern Repeat Width | 1.9" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FRETWORK / LATTICE, GEOMETRIC, SMALL SCALE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Green |












