HNLFIREPILL0007 | Firefly Embroidered, Blue - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 14" x 22"
Acquire Scalamandre Pillows Item HNLFIREPILL0007 pattern name Firefly Embroidered color name Blue from the collection Albert Hadley. Enjoy this rare pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNLFIREPILL0007 |
| Pattern Name | Firefly Embroidered Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 11.5" |
| Pattern Repeat Width | 13" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ABSTRACT, DOTS / CIRCLES, OMBRE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED, SHOWN WITH VELVET ROPE CORD IN WILLOW SC 0003 C316 |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

HNLFIREPILL0007 | Firefly Embroidered, Blue - Scalamandre Pillows
HNLFIREPILL0007 | Firefly Embroidered, Blue - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 14" x 22"
Acquire Scalamandre Pillows Item HNLFIREPILL0007 pattern name Firefly Embroidered color name Blue from the collection Albert Hadley. Enjoy this rare pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNLFIREPILL0007 |
| Pattern Name | Firefly Embroidered Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 11.5" |
| Pattern Repeat Width | 13" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ABSTRACT, DOTS / CIRCLES, OMBRE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED, SHOWN WITH VELVET ROPE CORD IN WILLOW SC 0003 C316 |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Blue |
$471.90
HNLFIREPILL0007 | Firefly Embroidered, Blue - Scalamandre Pillows—
$471.90
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 14" x 22"
Acquire Scalamandre Pillows Item HNLFIREPILL0007 pattern name Firefly Embroidered color name Blue from the collection Albert Hadley. Enjoy this rare pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNLFIREPILL0007 |
| Pattern Name | Firefly Embroidered Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 11.5" |
| Pattern Repeat Width | 13" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ABSTRACT, DOTS / CIRCLES, OMBRE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED, SHOWN WITH VELVET ROPE CORD IN WILLOW SC 0003 C316 |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Blue |












