HNLFIRWKPIL000E | Fireworks, Black On Off-White - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 14" x 22"
Search Scalamandre Pillows SKU# HNLFIRWKPIL000E pattern name Fireworks color name Black On Off-White from the collection Albert Hadley. Enjoy this superb pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNLFIRWKPIL000E |
| Pattern Name | Fireworks Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 13.8" |
| Pattern Repeat Width | 9" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ABSTRACT, DOTS / CIRCLES |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Black On Off-White |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

HNLFIRWKPIL000E | Fireworks, Black On Off-White - Scalamandre Pillows
HNLFIRWKPIL000E | Fireworks, Black On Off-White - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 14" x 22"
Search Scalamandre Pillows SKU# HNLFIRWKPIL000E pattern name Fireworks color name Black On Off-White from the collection Albert Hadley. Enjoy this superb pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNLFIRWKPIL000E |
| Pattern Name | Fireworks Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 13.8" |
| Pattern Repeat Width | 9" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ABSTRACT, DOTS / CIRCLES |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Black On Off-White |
$429.00
HNLFIRWKPIL000E | Fireworks, Black On Off-White - Scalamandre Pillows—
$429.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 14" x 22"
Search Scalamandre Pillows SKU# HNLFIRWKPIL000E pattern name Fireworks color name Black On Off-White from the collection Albert Hadley. Enjoy this superb pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNLFIRWKPIL000E |
| Pattern Name | Fireworks Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 13.8" |
| Pattern Repeat Width | 9" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ABSTRACT, DOTS / CIRCLES |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Black On Off-White |












