HNLHLGTPILL0004 | Highlight, Beige - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 14" x 22"
Select Scalamandre Pillows Product# HNLHLGTPILL0004 pattern name Highlight color name Beige from the collection Hinson Library. Enjoy this solid pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNLHLGTPILL0004 |
| Pattern Name | Highlight Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0.8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | SMALL SCALE, STRIPE, TEXTURE |
| Material Type | VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Beige |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

HNLHLGTPILL0004 | Highlight, Beige - Scalamandre Pillows
HNLHLGTPILL0004 | Highlight, Beige - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 14" x 22"
Select Scalamandre Pillows Product# HNLHLGTPILL0004 pattern name Highlight color name Beige from the collection Hinson Library. Enjoy this solid pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNLHLGTPILL0004 |
| Pattern Name | Highlight Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0.8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | SMALL SCALE, STRIPE, TEXTURE |
| Material Type | VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Beige |
$448.50
HNLHLGTPILL0004 | Highlight, Beige - Scalamandre Pillows—
$448.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 14" x 22"
Select Scalamandre Pillows Product# HNLHLGTPILL0004 pattern name Highlight color name Beige from the collection Hinson Library. Enjoy this solid pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNLHLGTPILL0004 |
| Pattern Name | Highlight Pillow |
| Collection | Hinson Library |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0.8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | SMALL SCALE, STRIPE, TEXTURE |
| Material Type | VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Beige |












