HNSTARPILL0003 | Star Power, Red - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Save on Scalamandre Pillows SKU# HNSTARPILL0003 pattern name Star Power color name Red from the collection Albert Hadley. Enjoy this charming pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNSTARPILL0003 |
| Pattern Name | Star Power Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 7.5" |
| Pattern Repeat Width | 7.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DOTS / CIRCLES, GEOMETRIC |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Red |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

HNSTARPILL0003 | Star Power, Red - Scalamandre Pillows
HNSTARPILL0003 | Star Power, Red - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Save on Scalamandre Pillows SKU# HNSTARPILL0003 pattern name Star Power color name Red from the collection Albert Hadley. Enjoy this charming pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNSTARPILL0003 |
| Pattern Name | Star Power Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 7.5" |
| Pattern Repeat Width | 7.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DOTS / CIRCLES, GEOMETRIC |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Red |
$553.80
HNSTARPILL0003 | Star Power, Red - Scalamandre Pillows—
$553.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
Save on Scalamandre Pillows SKU# HNSTARPILL0003 pattern name Star Power color name Red from the collection Albert Hadley. Enjoy this charming pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNSTARPILL0003 |
| Pattern Name | Star Power Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 7.5" |
| Pattern Repeat Width | 7.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DOTS / CIRCLES, GEOMETRIC |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Red |












