HNSTARPILL0004 | Star Power, Navy - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Acquire Scalamandre Pillows Pattern number HNSTARPILL0004 pattern name Star Power color name Navy from the collection Albert Hadley. Enjoy this exceptional pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNSTARPILL0004 |
| Pattern Name | Star Power Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 7.5" |
| Pattern Repeat Width | 7.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DOTS / CIRCLES, GEOMETRIC |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Navy |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

HNSTARPILL0004 | Star Power, Navy - Scalamandre Pillows
HNSTARPILL0004 | Star Power, Navy - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Acquire Scalamandre Pillows Pattern number HNSTARPILL0004 pattern name Star Power color name Navy from the collection Albert Hadley. Enjoy this exceptional pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNSTARPILL0004 |
| Pattern Name | Star Power Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 7.5" |
| Pattern Repeat Width | 7.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DOTS / CIRCLES, GEOMETRIC |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Navy |
$553.80
HNSTARPILL0004 | Star Power, Navy - Scalamandre Pillows—
$553.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
Acquire Scalamandre Pillows Pattern number HNSTARPILL0004 pattern name Star Power color name Navy from the collection Albert Hadley. Enjoy this exceptional pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | HNSTARPILL0004 |
| Pattern Name | Star Power Pillow |
| Collection | Albert Hadley |
| Pattern Repeat Length | 7.5" |
| Pattern Repeat Width | 7.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DOTS / CIRCLES, GEOMETRIC |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Navy |












