Hoyt | # 936 Sage - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Order Maxwell Fabric pattern name Hoyt # 936 Sage. Enjoy this stunning Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM6936 |
| Name & Color | HOYT # 936 SAGE |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hoyt | # 936 Sage - Maxwell Fabric
Hoyt | # 936 Sage - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Order Maxwell Fabric pattern name Hoyt # 936 Sage. Enjoy this stunning Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM6936 |
| Name & Color | HOYT # 936 SAGE |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
$62.10
Hoyt | # 936 Sage - Maxwell Fabric—
$62.10
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Order Maxwell Fabric pattern name Hoyt # 936 Sage. Enjoy this stunning Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM6936 |
| Name & Color | HOYT # 936 SAGE |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Solid |












