Hoyt | # 942 Tourmaline - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM6942 |
| Name & Color | HOYT # 942 TOURMALINE |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hoyt | # 942 Tourmaline - Maxwell Fabric
Hoyt | # 942 Tourmaline - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM6942 |
| Name & Color | HOYT # 942 TOURMALINE |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
Original: $62.10
-65%$62.10
$21.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM6942 |
| Name & Color | HOYT # 942 TOURMALINE |
| Width | 54" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, CRYPTON HOME |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Solid |












