Huron | # 730 Black - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Huron # 730 Black. Enjoy this inspiring Fabric. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM7730 |
| Name & Color | HURON # 730 BLACK |
| Width | 56" |
| Content | 100% UV POLYESTER |
| Repeat | V-0.3" H-0.3" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Huron | # 730 Black - Maxwell Fabric
Huron | # 730 Black - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Huron # 730 Black. Enjoy this inspiring Fabric. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM7730 |
| Name & Color | HURON # 730 BLACK |
| Width | 56" |
| Content | 100% UV POLYESTER |
| Repeat | V-0.3" H-0.3" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Solid |
$96.30
Huron | # 730 Black - Maxwell Fabric—
$96.30
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Huron # 730 Black. Enjoy this inspiring Fabric. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | HM7730 |
| Name & Color | HURON # 730 BLACK |
| Width | 56" |
| Content | 100% UV POLYESTER |
| Repeat | V-0.3" H-0.3" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Solid |












