Jasmine | # 517 Spice - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | JA8517 |
| Name & Color | JASMINE # 517 SPICE |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-6.7" H-6.7" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Orange |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jasmine | # 517 Spice - Maxwell Fabric
Jasmine | # 517 Spice - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | JA8517 |
| Name & Color | JASMINE # 517 SPICE |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-6.7" H-6.7" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Orange |
| Theme | Leaf |
Original: $98.91
-65%$98.91
$34.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | JA8517 |
| Name & Color | JASMINE # 517 SPICE |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-6.7" H-6.7" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Orange |
| Theme | Leaf |












