Jasmine | # 522 Nugget - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Find Maxwell Fabric pattern name Jasmine # 522 Nugget. Enjoy this amazing Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | JA8522 |
| Name & Color | JASMINE # 522 NUGGET |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-6.7" H-6.7" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Gold |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jasmine | # 522 Nugget - Maxwell Fabric
Jasmine | # 522 Nugget - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Find Maxwell Fabric pattern name Jasmine # 522 Nugget. Enjoy this amazing Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | JA8522 |
| Name & Color | JASMINE # 522 NUGGET |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-6.7" H-6.7" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Gold |
| Theme | Leaf |
$98.91
Jasmine | # 522 Nugget - Maxwell Fabric—
$98.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Find Maxwell Fabric pattern name Jasmine # 522 Nugget. Enjoy this amazing Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | JA8522 |
| Name & Color | JASMINE # 522 NUGGET |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-6.7" H-6.7" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Gold |
| Theme | Leaf |












