Viper 91J9671 | Vegan Leather, Vinyl - JF Fabric
| Brand | JF |
| Pattern Number | Viper 91J9671 |
| Collection | Viper |
| Width | 55" (139.7 cm) |
| Vertical Half Drop | 0 |
| Horizontal Half Drop | 0 |
| Pattern Repeat H | 0 |
| Pattern Repeat V | 0 |
| Fabric Usage | Upholstery |
| Content | 95% Recycled Polyester, 5% Polyurethane |
| Country of Origin | China |
| Product Care | Wipe with a clean damp cloth. |
| Surface Abrasion Count | 100000 |
| Flammability Codes | Cal. TB 117, MVSS302, NFPA 260, UFAC CLASS 1 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Viper 91J9671 | Vegan Leather, Vinyl - JF Fabric
Viper 91J9671 | Vegan Leather, Vinyl - JF Fabric
| Brand | JF |
| Pattern Number | Viper 91J9671 |
| Collection | Viper |
| Width | 55" (139.7 cm) |
| Vertical Half Drop | 0 |
| Horizontal Half Drop | 0 |
| Pattern Repeat H | 0 |
| Pattern Repeat V | 0 |
| Fabric Usage | Upholstery |
| Content | 95% Recycled Polyester, 5% Polyurethane |
| Country of Origin | China |
| Product Care | Wipe with a clean damp cloth. |
| Surface Abrasion Count | 100000 |
| Flammability Codes | Cal. TB 117, MVSS302, NFPA 260, UFAC CLASS 1 |
Original: $102.50
-65%$102.50
$35.88Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | JF |
| Pattern Number | Viper 91J9671 |
| Collection | Viper |
| Width | 55" (139.7 cm) |
| Vertical Half Drop | 0 |
| Horizontal Half Drop | 0 |
| Pattern Repeat H | 0 |
| Pattern Repeat V | 0 |
| Fabric Usage | Upholstery |
| Content | 95% Recycled Polyester, 5% Polyurethane |
| Country of Origin | China |
| Product Care | Wipe with a clean damp cloth. |
| Surface Abrasion Count | 100000 |
| Flammability Codes | Cal. TB 117, MVSS302, NFPA 260, UFAC CLASS 1 |












