Joanie | # 739 Cloud - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | JA9739 |
| Name & Color | JOANIE # 739 CLOUD |
| Width | 57.3" |
| Content | 25% POLYESTER24% RAYON16% COTTON6% PCR POLYESTER |
| Repeat | V-19.8" H-29" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Joanie | # 739 Cloud - Maxwell Fabric
Joanie | # 739 Cloud - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | JA9739 |
| Name & Color | JOANIE # 739 CLOUD |
| Width | 57.3" |
| Content | 25% POLYESTER24% RAYON16% COTTON6% PCR POLYESTER |
| Repeat | V-19.8" H-29" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Animal Skin |
Original: $114.30
-65%$114.30
$40.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | JA9739 |
| Name & Color | JOANIE # 739 CLOUD |
| Width | 57.3" |
| Content | 25% POLYESTER24% RAYON16% COTTON6% PCR POLYESTER |
| Repeat | V-19.8" H-29" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Animal Skin |












