Kemble | # 565 Mist - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KA9565 |
| Name & Color | KEMBLE # 565 MIST |
| Width | 55" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-0.6" H-0.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Small Scales |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kemble | # 565 Mist - Maxwell Fabric
Kemble | # 565 Mist - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KA9565 |
| Name & Color | KEMBLE # 565 MIST |
| Width | 55" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-0.6" H-0.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Small Scales |
Original: $98.91
-65%$98.91
$34.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KA9565 |
| Name & Color | KEMBLE # 565 MIST |
| Width | 55" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-0.6" H-0.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Small Scales |












