Kent | # 811 Fiesta - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KB1811 |
| Name & Color | KENT # 811 FIESTA |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Multi Color |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kent | # 811 Fiesta - Maxwell Fabric
Kent | # 811 Fiesta - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KB1811 |
| Name & Color | KENT # 811 FIESTA |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Multi Color |
| Theme | Texture |
Original: $71.91
-65%$71.91
$25.17Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KB1811 |
| Name & Color | KENT # 811 FIESTA |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Multi Color |
| Theme | Texture |












