Kent | # 833 Splash - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Kent # 833 Splash. Enjoy this impressive Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KB1833 |
| Name & Color | KENT # 833 SPLASH |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kent | # 833 Splash - Maxwell Fabric
Kent | # 833 Splash - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Kent # 833 Splash. Enjoy this impressive Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KB1833 |
| Name & Color | KENT # 833 SPLASH |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
$71.91
Kent | # 833 Splash - Maxwell Fabric—
$71.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Purchase Maxwell Fabric pattern name Kent # 833 Splash. Enjoy this impressive Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KB1833 |
| Name & Color | KENT # 833 SPLASH |
| Width | 56" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | CHINA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |












