Lottie | # 558 Blueberry - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Order Maxwell Fabric pattern name Lottie # 558 Blueberry. Enjoy this superb Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | LT0558 |
| Name & Color | LOTTIE # 558 BLUEBERRY |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-2.4" H-2.4" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lottie | # 558 Blueberry - Maxwell Fabric
Lottie | # 558 Blueberry - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Order Maxwell Fabric pattern name Lottie # 558 Blueberry. Enjoy this superb Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | LT0558 |
| Name & Color | LOTTIE # 558 BLUEBERRY |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-2.4" H-2.4" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |
$98.91
Lottie | # 558 Blueberry - Maxwell Fabric—
$98.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Order Maxwell Fabric pattern name Lottie # 558 Blueberry. Enjoy this superb Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | LT0558 |
| Name & Color | LOTTIE # 558 BLUEBERRY |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-2.4" H-2.4" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |












