Meeker | # 945 Marine - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Acquire Maxwell Fabric pattern name Meeker # 945 Marine. Enjoy this impressive Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | MBE945 |
| Name & Color | MEEKER # 945 MARINE |
| Width | 56" |
| Content | 100% UV POLYESTER |
| Repeat | V-0.2" H-9" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT, RAILROADED |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Meeker | # 945 Marine - Maxwell Fabric
Meeker | # 945 Marine - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Acquire Maxwell Fabric pattern name Meeker # 945 Marine. Enjoy this impressive Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | MBE945 |
| Name & Color | MEEKER # 945 MARINE |
| Width | 56" |
| Content | 100% UV POLYESTER |
| Repeat | V-0.2" H-9" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT, RAILROADED |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
$103.50
Meeker | # 945 Marine - Maxwell Fabric—
$103.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Acquire Maxwell Fabric pattern name Meeker # 945 Marine. Enjoy this impressive Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | MBE945 |
| Name & Color | MEEKER # 945 MARINE |
| Width | 56" |
| Content | 100% UV POLYESTER |
| Repeat | V-0.2" H-9" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT, RAILROADED |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |












