Nd61300004 | Charlotte Stripe, Perennial - Old World Weavers Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Acquire Old World Weavers Fabric Product ND61300004 pattern name Charlotte Stripe color name Perennial from the collection Woodland Estate. Enjoy this fabulous Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | ND61300004 |
| Pattern Name | Charlotte Stripe |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 54" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 13.5" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Nd61300004 | Charlotte Stripe, Perennial - Old World Weavers Fabric
Nd61300004 | Charlotte Stripe, Perennial - Old World Weavers Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Acquire Old World Weavers Fabric Product ND61300004 pattern name Charlotte Stripe color name Perennial from the collection Woodland Estate. Enjoy this fabulous Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | ND61300004 |
| Pattern Name | Charlotte Stripe |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 54" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 13.5" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
$333.00
Nd61300004 | Charlotte Stripe, Perennial - Old World Weavers Fabric—
$333.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Acquire Old World Weavers Fabric Product ND61300004 pattern name Charlotte Stripe color name Perennial from the collection Woodland Estate. Enjoy this fabulous Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | ND61300004 |
| Pattern Name | Charlotte Stripe |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 54" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 13.5" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |












