Norman | # 924 Chambray - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
View Maxwell Fabric pattern name Norman # 924 Chambray. Enjoy this popular Fabric. Samples available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | NC6924 |
| Name & Color | NORMAN # 924 CHAMBRAY |
| Width | 57" |
| Content | 67% POLYESTER33% RAYON |
| Repeat | V-2.8" H-3.2" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD, RAILROADED |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Norman | # 924 Chambray - Maxwell Fabric
Norman | # 924 Chambray - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
View Maxwell Fabric pattern name Norman # 924 Chambray. Enjoy this popular Fabric. Samples available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | NC6924 |
| Name & Color | NORMAN # 924 CHAMBRAY |
| Width | 57" |
| Content | 67% POLYESTER33% RAYON |
| Repeat | V-2.8" H-3.2" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD, RAILROADED |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Trellis |
$139.50
Norman | # 924 Chambray - Maxwell Fabric—
$139.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
View Maxwell Fabric pattern name Norman # 924 Chambray. Enjoy this popular Fabric. Samples available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | NC6924 |
| Name & Color | NORMAN # 924 CHAMBRAY |
| Width | 57" |
| Content | 67% POLYESTER33% RAYON |
| Repeat | V-2.8" H-3.2" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD, RAILROADED |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Trellis |












