P6021125-1 | St Marks, Oyster - Donghia Wallpaper - P6021125.1.0
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | P6021125.1.0 |
| Pattern Name | St Marks |
| Collection | Metropolis Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;BINDER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Distressed Textures |
| Notes | INSTALLATION NOTE: HALF DROP EACH ROLL |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

P6021125-1 | St Marks, Oyster - Donghia Wallpaper - P6021125.1.0
P6021125-1 | St Marks, Oyster - Donghia Wallpaper - P6021125.1.0
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | P6021125.1.0 |
| Pattern Name | St Marks |
| Collection | Metropolis Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;BINDER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Distressed Textures |
| Notes | INSTALLATION NOTE: HALF DROP EACH ROLL |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | P6021125.1.0 |
| Pattern Name | St Marks |
| Collection | Metropolis Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;BINDER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Distressed Textures |
| Notes | INSTALLATION NOTE: HALF DROP EACH ROLL |














