Poplar | # 812 Canary - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | PAX812 |
| Name & Color | POPLAR # 812 CANARY |
| Width | 52" |
| Content | 43% VISCOSE33% COTTON24% POLYESTER |
| Repeat | V-6.8" H-8.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, ALTA |
| Country of Origin | TURKEY |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 - OEKOTEX |
| Notes | 0 |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Modern/Contemporary |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Poplar | # 812 Canary - Maxwell Fabric
Poplar | # 812 Canary - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | PAX812 |
| Name & Color | POPLAR # 812 CANARY |
| Width | 52" |
| Content | 43% VISCOSE33% COTTON24% POLYESTER |
| Repeat | V-6.8" H-8.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, ALTA |
| Country of Origin | TURKEY |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 - OEKOTEX |
| Notes | 0 |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Modern/Contemporary |
Original: $134.10
-65%$134.10
$46.93Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | PAX812 |
| Name & Color | POPLAR # 812 CANARY |
| Width | 52" |
| Content | 43% VISCOSE33% COTTON24% POLYESTER |
| Repeat | V-6.8" H-8.8" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, ALTA |
| Country of Origin | TURKEY |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 - OEKOTEX |
| Notes | 0 |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Modern/Contemporary |












