Pr33811 | Floral Prints 2, Pink Floral - Norwall Wallpaper
Priced Per 10.9 Yard Roll.
| Brand | Norwall |
| Pattern Number | PR33811 also known PF38117 |
| Collection | Floral Prints 2 |
| Width | 20.7" |
| Match | Random Match |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Repeat | 5.25" / 13.25cm |
| Features | Solid Vinyl, Unpasted, Removable, Scrubbable |
| Coverage | 56.4 sf (10.9 yds x 20.7"), 5.28m2 (10 m x 52.8 cm) |
| Yards Per Single Roll | 10.9 |
| Sold In | 2 S/R |
| Color | Pink |
| Theme | Floral |
Order Norwall Wallpaper Pattern number PR33811 (also know as PF38117) color name Pink from the collection Floral Prints 2. Enjoy this stunning wallpaper. Floral Prints 2 is a charming collection that exudes romance and femininity. The essence of spring is found in the delicate floral trails, miniature bouquet prints and classic stripes. There are fashionable coordinating borders in soft blues, pastel pinks and warm neutrals to create a room that is both traditional and on trend. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Pr33811 | Floral Prints 2, Pink Floral - Norwall Wallpaper
Pr33811 | Floral Prints 2, Pink Floral - Norwall Wallpaper
Priced Per 10.9 Yard Roll.
| Brand | Norwall |
| Pattern Number | PR33811 also known PF38117 |
| Collection | Floral Prints 2 |
| Width | 20.7" |
| Match | Random Match |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Repeat | 5.25" / 13.25cm |
| Features | Solid Vinyl, Unpasted, Removable, Scrubbable |
| Coverage | 56.4 sf (10.9 yds x 20.7"), 5.28m2 (10 m x 52.8 cm) |
| Yards Per Single Roll | 10.9 |
| Sold In | 2 S/R |
| Color | Pink |
| Theme | Floral |
Order Norwall Wallpaper Pattern number PR33811 (also know as PF38117) color name Pink from the collection Floral Prints 2. Enjoy this stunning wallpaper. Floral Prints 2 is a charming collection that exudes romance and femininity. The essence of spring is found in the delicate floral trails, miniature bouquet prints and classic stripes. There are fashionable coordinating borders in soft blues, pastel pinks and warm neutrals to create a room that is both traditional and on trend. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Original: $31.96
-65%$31.96
$11.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per 10.9 Yard Roll.
| Brand | Norwall |
| Pattern Number | PR33811 also known PF38117 |
| Collection | Floral Prints 2 |
| Width | 20.7" |
| Match | Random Match |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Repeat | 5.25" / 13.25cm |
| Features | Solid Vinyl, Unpasted, Removable, Scrubbable |
| Coverage | 56.4 sf (10.9 yds x 20.7"), 5.28m2 (10 m x 52.8 cm) |
| Yards Per Single Roll | 10.9 |
| Sold In | 2 S/R |
| Color | Pink |
| Theme | Floral |
Order Norwall Wallpaper Pattern number PR33811 (also know as PF38117) color name Pink from the collection Floral Prints 2. Enjoy this stunning wallpaper. Floral Prints 2 is a charming collection that exudes romance and femininity. The essence of spring is found in the delicate floral trails, miniature bouquet prints and classic stripes. There are fashionable coordinating borders in soft blues, pastel pinks and warm neutrals to create a room that is both traditional and on trend. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.












