Psw1690Rl | Rifle Paper Co P+S 5Th Edition, Daisy Gingham - York Wallpaper
This product is packaged and priced as a 20' long 45 sq. ft. Roll.
Find York Wallpaper Item PSW1690RL pattern name Daisy Gingham from the collection Rifle Paper Co P+S 5th Edition. Enjoy this enchanting wallpaper. A checkerboard of illustrated daisies adorns this classic gingham pattern, reminiscent of spring picnics and warm weather nostalgia. Featured here in shades of peachy-pink and white. Daisy Gingham is a peel and stick, non woven wallpaper measuring 27 inches wide by 20 feet long, covering approximately 45 square feet per roll. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Rifle Paper Co. |
| Pattern Number | PSW1690RL |
| Pattern Name | Daisy Gingham |
| Collection | Rifle Paper Co P+S 5th Edition |
| Width | 27" |
| Match | Straight |
| Repeat | 24" |
| Paste | Peel & Stick |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Fully Removable |
| Coverage | About 45 square feet |
| Color | Pink |
| Theme | Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Psw1690Rl | Rifle Paper Co P+S 5Th Edition, Daisy Gingham - York Wallpaper
Psw1690Rl | Rifle Paper Co P+S 5Th Edition, Daisy Gingham - York Wallpaper
This product is packaged and priced as a 20' long 45 sq. ft. Roll.
Find York Wallpaper Item PSW1690RL pattern name Daisy Gingham from the collection Rifle Paper Co P+S 5th Edition. Enjoy this enchanting wallpaper. A checkerboard of illustrated daisies adorns this classic gingham pattern, reminiscent of spring picnics and warm weather nostalgia. Featured here in shades of peachy-pink and white. Daisy Gingham is a peel and stick, non woven wallpaper measuring 27 inches wide by 20 feet long, covering approximately 45 square feet per roll. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Rifle Paper Co. |
| Pattern Number | PSW1690RL |
| Pattern Name | Daisy Gingham |
| Collection | Rifle Paper Co P+S 5th Edition |
| Width | 27" |
| Match | Straight |
| Repeat | 24" |
| Paste | Peel & Stick |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Fully Removable |
| Coverage | About 45 square feet |
| Color | Pink |
| Theme | Modern |
$20.82
Original: $59.50
-65%Psw1690Rl | Rifle Paper Co P+S 5Th Edition, Daisy Gingham - York Wallpaper—
$59.50
$20.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This product is packaged and priced as a 20' long 45 sq. ft. Roll.
Find York Wallpaper Item PSW1690RL pattern name Daisy Gingham from the collection Rifle Paper Co P+S 5th Edition. Enjoy this enchanting wallpaper. A checkerboard of illustrated daisies adorns this classic gingham pattern, reminiscent of spring picnics and warm weather nostalgia. Featured here in shades of peachy-pink and white. Daisy Gingham is a peel and stick, non woven wallpaper measuring 27 inches wide by 20 feet long, covering approximately 45 square feet per roll. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Rifle Paper Co. |
| Pattern Number | PSW1690RL |
| Pattern Name | Daisy Gingham |
| Collection | Rifle Paper Co P+S 5th Edition |
| Width | 27" |
| Match | Straight |
| Repeat | 24" |
| Paste | Peel & Stick |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Fully Removable |
| Coverage | About 45 square feet |
| Color | Pink |
| Theme | Modern |










