Reboot.2121.0 | Reboot, Evolve Faux Leather - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | REBOOT.2121.0 |
| Pattern Name | Reboot |
| Collection | Evolve Faux Leather |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | HYPHYN VINYL - 100% |
| Finish | SOIL & STAIN REPELLENT ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Black |
| Theme | Leather |
| Notes | BIODEGRADABLE PERFORMANCE VINYL |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Reboot.2121.0 | Reboot, Evolve Faux Leather - Kravet Contract Fabric
Reboot.2121.0 | Reboot, Evolve Faux Leather - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | REBOOT.2121.0 |
| Pattern Name | Reboot |
| Collection | Evolve Faux Leather |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | HYPHYN VINYL - 100% |
| Finish | SOIL & STAIN REPELLENT ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Black |
| Theme | Leather |
| Notes | BIODEGRADABLE PERFORMANCE VINYL |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | REBOOT.2121.0 |
| Pattern Name | Reboot |
| Collection | Evolve Faux Leather |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | HYPHYN VINYL - 100% |
| Finish | SOIL & STAIN REPELLENT ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Black |
| Theme | Leather |
| Notes | BIODEGRADABLE PERFORMANCE VINYL |












