Russell | # 933 Mojito - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Looking for Maxwell Fabric pattern name Russell # 933 Mojito. Enjoy this rare Fabric. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | RR2933 |
| Name & Color | RUSSELL # 933 MOJITO |
| Width | 55.8" |
| Content | 57% UV POLYESTER43% UV OLEFIN |
| Repeat | V-7.8" H-0.5" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Russell | # 933 Mojito - Maxwell Fabric
Russell | # 933 Mojito - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Looking for Maxwell Fabric pattern name Russell # 933 Mojito. Enjoy this rare Fabric. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | RR2933 |
| Name & Color | RUSSELL # 933 MOJITO |
| Width | 55.8" |
| Content | 57% UV POLYESTER43% UV OLEFIN |
| Repeat | V-7.8" H-0.5" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |
$116.10
Russell | # 933 Mojito - Maxwell Fabric—
$116.10
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Looking for Maxwell Fabric pattern name Russell # 933 Mojito. Enjoy this rare Fabric. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | RR2933 |
| Name & Color | RUSSELL # 933 MOJITO |
| Width | 55.8" |
| Content | 57% UV POLYESTER43% UV OLEFIN |
| Repeat | V-7.8" H-0.5" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, INSIDE OUT |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 60,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Small Scales |












