S3746 Soot | Damask, Black - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3746 Soot |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 30.84% Cotton, 30.16% Pcr Polyester, 28.49% Polyester, 10.51% Rayon |
| Theme | Damask |
| Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3746 Soot | Damask, Black - Greenhouse Fabric
S3746 Soot | Damask, Black - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3746 Soot |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 30.84% Cotton, 30.16% Pcr Polyester, 28.49% Polyester, 10.51% Rayon |
| Theme | Damask |
| Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3746 Soot |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 30.84% Cotton, 30.16% Pcr Polyester, 28.49% Polyester, 10.51% Rayon |
| Theme | Damask |
| Color | Black |












