S7TUNDPILL0001 | Tundra Blanket, Ozone Blue - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | S7TUNDPILL0001 |
| Pattern Name | Tundra Blanket Pillow |
| Collection | Tundra |
| Pattern Repeat Length | 15" |
| Pattern Repeat Width | 8.25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND, LINEN / LINEN BLEND, VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DIAMOND / OGEE, GEOMETRIC, OMBRE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ozone Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7TUNDPILL0001 | Tundra Blanket, Ozone Blue - Scalamandre Pillows
S7TUNDPILL0001 | Tundra Blanket, Ozone Blue - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | S7TUNDPILL0001 |
| Pattern Name | Tundra Blanket Pillow |
| Collection | Tundra |
| Pattern Repeat Length | 15" |
| Pattern Repeat Width | 8.25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND, LINEN / LINEN BLEND, VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DIAMOND / OGEE, GEOMETRIC, OMBRE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ozone Blue |
Original: $612.30
-65%$612.30
$214.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | S7TUNDPILL0001 |
| Pattern Name | Tundra Blanket Pillow |
| Collection | Tundra |
| Pattern Repeat Length | 15" |
| Pattern Repeat Width | 8.25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND, LINEN / LINEN BLEND, VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DIAMOND / OGEE, GEOMETRIC, OMBRE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ozone Blue |












