SCBPOMFPILL0020 | Pomfret, Chartreuse - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 21" X 7"
View Scalamandre Pillows Pattern# SCBPOMFPILL0020 pattern name Pomfret color name Chartreuse from the collection Botanica. Enjoy this solid pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBPOMFPILL0020 |
| Pattern Name | Pomfret Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 1" |
| Pattern Repeat Width | 1" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND, VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | DIAMOND / OGEE, FRETWORK / LATTICE, SMALL SCALE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Chartreuse |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCBPOMFPILL0020 | Pomfret, Chartreuse - Scalamandre Pillows
SCBPOMFPILL0020 | Pomfret, Chartreuse - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 21" X 7"
View Scalamandre Pillows Pattern# SCBPOMFPILL0020 pattern name Pomfret color name Chartreuse from the collection Botanica. Enjoy this solid pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBPOMFPILL0020 |
| Pattern Name | Pomfret Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 1" |
| Pattern Repeat Width | 1" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND, VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | DIAMOND / OGEE, FRETWORK / LATTICE, SMALL SCALE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Chartreuse |
$737.10
SCBPOMFPILL0020 | Pomfret, Chartreuse - Scalamandre Pillows—
$737.10
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 21" X 7"
View Scalamandre Pillows Pattern# SCBPOMFPILL0020 pattern name Pomfret color name Chartreuse from the collection Botanica. Enjoy this solid pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBPOMFPILL0020 |
| Pattern Name | Pomfret Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 1" |
| Pattern Repeat Width | 1" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND, VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | DIAMOND / OGEE, FRETWORK / LATTICE, SMALL SCALE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Chartreuse |












