SCBRISAPILL0004 | Risa Weave, Charcoal - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 21" X 7"
Find Scalamandre Pillows SKU SCBRISAPILL0004 pattern name Risa Weave color name Charcoal from the collection Pacifica. Enjoy this enchanting pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBRISAPILL0004 |
| Pattern Name | Risa Weave Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 6" |
| Pattern Repeat Width | 4.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | BOTANICAL / FOLIAGE, SMALL SCALE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Charcoal |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCBRISAPILL0004 | Risa Weave, Charcoal - Scalamandre Pillows
SCBRISAPILL0004 | Risa Weave, Charcoal - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 21" X 7"
Find Scalamandre Pillows SKU SCBRISAPILL0004 pattern name Risa Weave color name Charcoal from the collection Pacifica. Enjoy this enchanting pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBRISAPILL0004 |
| Pattern Name | Risa Weave Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 6" |
| Pattern Repeat Width | 4.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | BOTANICAL / FOLIAGE, SMALL SCALE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Charcoal |
$655.20
SCBRISAPILL0004 | Risa Weave, Charcoal - Scalamandre Pillows—
$655.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 21" X 7"
Find Scalamandre Pillows SKU SCBRISAPILL0004 pattern name Risa Weave color name Charcoal from the collection Pacifica. Enjoy this enchanting pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBRISAPILL0004 |
| Pattern Name | Risa Weave Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 6" |
| Pattern Repeat Width | 4.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | BOTANICAL / FOLIAGE, SMALL SCALE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Charcoal |












