SCBTIGRPILL0001 | Tigre | Silk, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBTIGRPILL0001 |
| Pattern Name | Tigre | Silk Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 33.5" |
| Pattern Repeat Width | 25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | SILK / SILK BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ivory, Gold & Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCBTIGRPILL0001 | Tigre | Silk, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows
SCBTIGRPILL0001 | Tigre | Silk, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBTIGRPILL0001 |
| Pattern Name | Tigre | Silk Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 33.5" |
| Pattern Repeat Width | 25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | SILK / SILK BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ivory, Gold & Black |
Original: $1,392.30
-65%$1,392.30
$487.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBTIGRPILL0001 |
| Pattern Name | Tigre | Silk Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 33.5" |
| Pattern Repeat Width | 25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | SILK / SILK BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ivory, Gold & Black |












