SCBTIGRPILL0002 | Tigre, Greens & Black - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 21" X 7"
Order Scalamandre Pillows Item SCBTIGRPILL0002 pattern name Tigre color name Greens & Black from the collection The House Of Tigre, Wild Glamour. Enjoy this stunning pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBTIGRPILL0002 |
| Pattern Name | Tigre Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 30.5" |
| Pattern Repeat Width | 24.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Greens & Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCBTIGRPILL0002 | Tigre, Greens & Black - Scalamandre Pillows
SCBTIGRPILL0002 | Tigre, Greens & Black - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 21" X 7"
Order Scalamandre Pillows Item SCBTIGRPILL0002 pattern name Tigre color name Greens & Black from the collection The House Of Tigre, Wild Glamour. Enjoy this stunning pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBTIGRPILL0002 |
| Pattern Name | Tigre Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 30.5" |
| Pattern Repeat Width | 24.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Greens & Black |
$920.40
SCBTIGRPILL0002 | Tigre, Greens & Black - Scalamandre Pillows—
$920.40
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 21" X 7"
Order Scalamandre Pillows Item SCBTIGRPILL0002 pattern name Tigre color name Greens & Black from the collection The House Of Tigre, Wild Glamour. Enjoy this stunning pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBTIGRPILL0002 |
| Pattern Name | Tigre Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 30.5" |
| Pattern Repeat Width | 24.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Greens & Black |












