SCBTIGRPILL0005 | Tigre, Silver & Black - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBTIGRPILL0005 |
| Pattern Name | Tigre Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 30.5" |
| Pattern Repeat Width | 24.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Silver & Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCBTIGRPILL0005 | Tigre, Silver & Black - Scalamandre Pillows
SCBTIGRPILL0005 | Tigre, Silver & Black - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBTIGRPILL0005 |
| Pattern Name | Tigre Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 30.5" |
| Pattern Repeat Width | 24.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Silver & Black |
Original: $920.40
-65%$920.40
$322.14Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBTIGRPILL0005 |
| Pattern Name | Tigre Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 30.5" |
| Pattern Repeat Width | 24.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Silver & Black |












