SCBUNDUPILL0003 | Undulation, Graphite - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBUNDUPILL0003 |
| Pattern Name | Undulation Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 2.125" |
| Pattern Repeat Width | 1.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | GEOMETRIC, SMALL SCALE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Graphite |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCBUNDUPILL0003 | Undulation, Graphite - Scalamandre Pillows
SCBUNDUPILL0003 | Undulation, Graphite - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBUNDUPILL0003 |
| Pattern Name | Undulation Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 2.125" |
| Pattern Repeat Width | 1.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | GEOMETRIC, SMALL SCALE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Graphite |
Original: $674.70
-65%$674.70
$236.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCBUNDUPILL0003 |
| Pattern Name | Undulation Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 2.125" |
| Pattern Repeat Width | 1.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | GEOMETRIC, SMALL SCALE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Graphite |












