SCDECOPILL0003 | Deco Flower, Mineral - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Purchase Scalamandre Pillows Pattern number SCDECOPILL0003 pattern name Deco Flower color name Mineral from the collection Botanica. Enjoy this superb pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCDECOPILL0003 |
| Pattern Name | Deco Flower Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 43.375" |
| Pattern Repeat Width | 27" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Mineral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCDECOPILL0003 | Deco Flower, Mineral - Scalamandre Pillows
SCDECOPILL0003 | Deco Flower, Mineral - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Purchase Scalamandre Pillows Pattern number SCDECOPILL0003 pattern name Deco Flower color name Mineral from the collection Botanica. Enjoy this superb pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCDECOPILL0003 |
| Pattern Name | Deco Flower Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 43.375" |
| Pattern Repeat Width | 27" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Mineral |
$635.70
SCDECOPILL0003 | Deco Flower, Mineral - Scalamandre Pillows—
$635.70
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
Purchase Scalamandre Pillows Pattern number SCDECOPILL0003 pattern name Deco Flower color name Mineral from the collection Botanica. Enjoy this superb pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCDECOPILL0003 |
| Pattern Name | Deco Flower Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 43.375" |
| Pattern Repeat Width | 27" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Mineral |












