SCDELPPILL0004 | Delphine Embroidery, Blossom - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows Product# SCDELPPILL0004 pattern name Delphine Embroidery color name Blossom from the collection La Boheme. Enjoy this impressive pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCDELPPILL0004 |
| Pattern Name | Delphine Embroidery Pillow |
| Collection | La Boheme |
| Pattern Repeat Length | 22.875" |
| Pattern Repeat Width | 24.875" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Blossom |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCDELPPILL0004 | Delphine Embroidery, Blossom - Scalamandre Pillows
SCDELPPILL0004 | Delphine Embroidery, Blossom - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows Product# SCDELPPILL0004 pattern name Delphine Embroidery color name Blossom from the collection La Boheme. Enjoy this impressive pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCDELPPILL0004 |
| Pattern Name | Delphine Embroidery Pillow |
| Collection | La Boheme |
| Pattern Repeat Length | 22.875" |
| Pattern Repeat Width | 24.875" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Blossom |
$612.30
SCDELPPILL0004 | Delphine Embroidery, Blossom - Scalamandre Pillows—
$612.30
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows Product# SCDELPPILL0004 pattern name Delphine Embroidery color name Blossom from the collection La Boheme. Enjoy this impressive pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCDELPPILL0004 |
| Pattern Name | Delphine Embroidery Pillow |
| Collection | La Boheme |
| Pattern Repeat Length | 22.875" |
| Pattern Repeat Width | 24.875" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Blossom |












