SCFARRPILL0001 | Farrah Print, Misty Island - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows Item# SCFARRPILL0001 pattern name Farrah Print color name Misty Island from the collection Pacifica. Enjoy this inspiring pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCFARRPILL0001 |
| Pattern Name | Farrah Print Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 11" |
| Pattern Repeat Width | 13.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DIAMOND / OGEE |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Misty Island |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCFARRPILL0001 | Farrah Print, Misty Island - Scalamandre Pillows
SCFARRPILL0001 | Farrah Print, Misty Island - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows Item# SCFARRPILL0001 pattern name Farrah Print color name Misty Island from the collection Pacifica. Enjoy this inspiring pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCFARRPILL0001 |
| Pattern Name | Farrah Print Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 11" |
| Pattern Repeat Width | 13.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DIAMOND / OGEE |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Misty Island |
$694.20
SCFARRPILL0001 | Farrah Print, Misty Island - Scalamandre Pillows—
$694.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows Item# SCFARRPILL0001 pattern name Farrah Print color name Misty Island from the collection Pacifica. Enjoy this inspiring pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCFARRPILL0001 |
| Pattern Name | Farrah Print Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 11" |
| Pattern Repeat Width | 13.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | DIAMOND / OGEE |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Misty Island |












