SCLJOSEPILL0003 | Josephine, Carnelian - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCLJOSEPILL0003 |
| Pattern Name | Josephine Pillow |
| Collection | La Boheme |
| Pattern Repeat Length | 17" |
| Pattern Repeat Width | 28" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | STRIPE |
| Material Type | EMBROIDERIES, JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Carnelian |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCLJOSEPILL0003 | Josephine, Carnelian - Scalamandre Pillows
SCLJOSEPILL0003 | Josephine, Carnelian - Scalamandre Pillows
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCLJOSEPILL0003 |
| Pattern Name | Josephine Pillow |
| Collection | La Boheme |
| Pattern Repeat Length | 17" |
| Pattern Repeat Width | 28" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | STRIPE |
| Material Type | EMBROIDERIES, JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Carnelian |
Original: $448.50
-65%$448.50
$156.97Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCLJOSEPILL0003 |
| Pattern Name | Josephine Pillow |
| Collection | La Boheme |
| Pattern Repeat Length | 17" |
| Pattern Repeat Width | 28" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | STRIPE |
| Material Type | EMBROIDERIES, JACQUARDS / WOVENS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Carnelian |












