SCLPRISMPIL0002 | Prisma Velvet, Color Wheel - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 14" x 22"
Find Scalamandre Pillows Item# SCLPRISMPIL0002 pattern name Prisma Velvet color name Color Wheel from the collection Pacifica. Enjoy this beautiful pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCLPRISMPIL0002 |
| Pattern Name | Prisma Velvet Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 0.75" |
| Pattern Repeat Width | 13.625" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | STRIE, STRIPE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Color Wheel |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCLPRISMPIL0002 | Prisma Velvet, Color Wheel - Scalamandre Pillows
SCLPRISMPIL0002 | Prisma Velvet, Color Wheel - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 14" x 22"
Find Scalamandre Pillows Item# SCLPRISMPIL0002 pattern name Prisma Velvet color name Color Wheel from the collection Pacifica. Enjoy this beautiful pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCLPRISMPIL0002 |
| Pattern Name | Prisma Velvet Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 0.75" |
| Pattern Repeat Width | 13.625" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | STRIE, STRIPE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Color Wheel |
$491.40
SCLPRISMPIL0002 | Prisma Velvet, Color Wheel - Scalamandre Pillows—
$491.40
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 14" x 22"
Find Scalamandre Pillows Item# SCLPRISMPIL0002 pattern name Prisma Velvet color name Color Wheel from the collection Pacifica. Enjoy this beautiful pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCLPRISMPIL0002 |
| Pattern Name | Prisma Velvet Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 0.75" |
| Pattern Repeat Width | 13.625" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | STRIE, STRIPE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Color Wheel |












