SCMAZE7PILL0002 | Maze Velvet, Harbor - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 21" X 7"
Buy Scalamandre Pillows Pattern# SCMAZE7PILL0002 pattern name Maze Velvet color name Harbor from the collection Pacifica. Enjoy this popular pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCMAZE7PILL0002 |
| Pattern Name | Maze Velvet Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 10.75" |
| Pattern Repeat Width | 6.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | CHINOISERIE, GREEK KEY / LABYRINTH |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Harbor |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCMAZE7PILL0002 | Maze Velvet, Harbor - Scalamandre Pillows
SCMAZE7PILL0002 | Maze Velvet, Harbor - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 21" X 7"
Buy Scalamandre Pillows Pattern# SCMAZE7PILL0002 pattern name Maze Velvet color name Harbor from the collection Pacifica. Enjoy this popular pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCMAZE7PILL0002 |
| Pattern Name | Maze Velvet Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 10.75" |
| Pattern Repeat Width | 6.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | CHINOISERIE, GREEK KEY / LABYRINTH |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Harbor |
$858.00
SCMAZE7PILL0002 | Maze Velvet, Harbor - Scalamandre Pillows—
$858.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 21" X 7"
Buy Scalamandre Pillows Pattern# SCMAZE7PILL0002 pattern name Maze Velvet color name Harbor from the collection Pacifica. Enjoy this popular pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCMAZE7PILL0002 |
| Pattern Name | Maze Velvet Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 10.75" |
| Pattern Repeat Width | 6.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | CHINOISERIE, GREEK KEY / LABYRINTH |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Harbor |












