SCPRISMPILL0002 | Prisma Velvet, Sqaure - Color Wheel - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Looking for Scalamandre Pillows Product# SCPRISMPILL0002 pattern name Prisma Velvet color name Sqaure - Color Wheel from the collection Pacifica. Enjoy this beautiful pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCPRISMPILL0002 |
| Pattern Name | Prisma Velvet Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 0.75" |
| Pattern Repeat Width | 13.625" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | STRIE, STRIPE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Sqaure - Color Wheel |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCPRISMPILL0002 | Prisma Velvet, Sqaure - Color Wheel - Scalamandre Pillows
SCPRISMPILL0002 | Prisma Velvet, Sqaure - Color Wheel - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Looking for Scalamandre Pillows Product# SCPRISMPILL0002 pattern name Prisma Velvet color name Sqaure - Color Wheel from the collection Pacifica. Enjoy this beautiful pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCPRISMPILL0002 |
| Pattern Name | Prisma Velvet Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 0.75" |
| Pattern Repeat Width | 13.625" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | STRIE, STRIPE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Sqaure - Color Wheel |
$655.20
SCPRISMPILL0002 | Prisma Velvet, Sqaure - Color Wheel - Scalamandre Pillows—
$655.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
Looking for Scalamandre Pillows Product# SCPRISMPILL0002 pattern name Prisma Velvet color name Sqaure - Color Wheel from the collection Pacifica. Enjoy this beautiful pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCPRISMPILL0002 |
| Pattern Name | Prisma Velvet Pillow |
| Collection | Pacifica |
| Pattern Repeat Length | 0.75" |
| Pattern Repeat Width | 13.625" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | STRIE, STRIPE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Sqaure - Color Wheel |












