SCSDDK264230001 | Corbet, Oatmeal - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Shop Scalamandre Pillows Product# SCSDDK264230001 pattern name Corbet color name Oatmeal from the collection Wild Glamour. Enjoy this rare pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSDDK264230001 |
| Pattern Name | Corbet Pillow |
| Collection | Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 13" |
| Pattern Repeat Width | 4.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, STRIPE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Oatmeal |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCSDDK264230001 | Corbet, Oatmeal - Scalamandre Pillows
SCSDDK264230001 | Corbet, Oatmeal - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Shop Scalamandre Pillows Product# SCSDDK264230001 pattern name Corbet color name Oatmeal from the collection Wild Glamour. Enjoy this rare pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSDDK264230001 |
| Pattern Name | Corbet Pillow |
| Collection | Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 13" |
| Pattern Repeat Width | 4.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, STRIPE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Oatmeal |
$838.50
SCSDDK264230001 | Corbet, Oatmeal - Scalamandre Pillows—
$838.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
Shop Scalamandre Pillows Product# SCSDDK264230001 pattern name Corbet color name Oatmeal from the collection Wild Glamour. Enjoy this rare pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSDDK264230001 |
| Pattern Name | Corbet Pillow |
| Collection | Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 13" |
| Pattern Repeat Width | 4.5" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | COTTON / COTTON BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, STRIPE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Oatmeal |












