SCSDDK271260002 | Coromandel Embroidery, Porcelain - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Purchase Scalamandre Pillows Pattern# SCSDDK271260002 pattern name Coromandel Embroidery color name Porcelain from the collection Botanica. Enjoy this solid pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSDDK271260002 |
| Pattern Name | Coromandel Embroidery Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 30" |
| Pattern Repeat Width | 25.25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL, JACOBEAN / TREE OF LIFE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Porcelain |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCSDDK271260002 | Coromandel Embroidery, Porcelain - Scalamandre Pillows
SCSDDK271260002 | Coromandel Embroidery, Porcelain - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Purchase Scalamandre Pillows Pattern# SCSDDK271260002 pattern name Coromandel Embroidery color name Porcelain from the collection Botanica. Enjoy this solid pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSDDK271260002 |
| Pattern Name | Coromandel Embroidery Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 30" |
| Pattern Repeat Width | 25.25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL, JACOBEAN / TREE OF LIFE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Porcelain |
$1,045.20
SCSDDK271260002 | Coromandel Embroidery, Porcelain - Scalamandre Pillows—
$1,045.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
Purchase Scalamandre Pillows Pattern# SCSDDK271260002 pattern name Coromandel Embroidery color name Porcelain from the collection Botanica. Enjoy this solid pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSDDK271260002 |
| Pattern Name | Coromandel Embroidery Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 30" |
| Pattern Repeat Width | 25.25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | VISCOSE / VISCOSE BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL, JACOBEAN / TREE OF LIFE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Porcelain |












