SCSDDK271510002 | Kensington Embroidery, Celery - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows SKU SCSDDK271510002 pattern name Kensington Embroidery color name Celery from the collection Botanica. Enjoy this enchanting pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSDDK271510002 |
| Pattern Name | Kensington Embroidery Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 30.375" |
| Pattern Repeat Width | 24.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | POLYESTER / POLYESTER BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL, JACOBEAN / TREE OF LIFE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Celery |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCSDDK271510002 | Kensington Embroidery, Celery - Scalamandre Pillows
SCSDDK271510002 | Kensington Embroidery, Celery - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows SKU SCSDDK271510002 pattern name Kensington Embroidery color name Celery from the collection Botanica. Enjoy this enchanting pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSDDK271510002 |
| Pattern Name | Kensington Embroidery Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 30.375" |
| Pattern Repeat Width | 24.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | POLYESTER / POLYESTER BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL, JACOBEAN / TREE OF LIFE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Celery |
$858.00
SCSDDK271510002 | Kensington Embroidery, Celery - Scalamandre Pillows—
$858.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows SKU SCSDDK271510002 pattern name Kensington Embroidery color name Celery from the collection Botanica. Enjoy this enchanting pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSDDK271510002 |
| Pattern Name | Kensington Embroidery Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 30.375" |
| Pattern Repeat Width | 24.75" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | POLYESTER / POLYESTER BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | FLORAL, JACOBEAN / TREE OF LIFE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Celery |












