SCSHENPILL0002 | Shenyang Linen Print, Porcelain - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows Item SCSHENPILL0002 pattern name Shenyang Linen Print color name Porcelain from the collection Botanica. Enjoy this impeccable pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSHENPILL0002 |
| Pattern Name | Shenyang Linen Print Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 26" |
| Pattern Repeat Width | 27" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | BIRD / ANIMAL, CHINOISERIE, FLORAL |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Porcelain |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCSHENPILL0002 | Shenyang Linen Print, Porcelain - Scalamandre Pillows
SCSHENPILL0002 | Shenyang Linen Print, Porcelain - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows Item SCSHENPILL0002 pattern name Shenyang Linen Print color name Porcelain from the collection Botanica. Enjoy this impeccable pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSHENPILL0002 |
| Pattern Name | Shenyang Linen Print Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 26" |
| Pattern Repeat Width | 27" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | BIRD / ANIMAL, CHINOISERIE, FLORAL |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Porcelain |
$635.70
SCSHENPILL0002 | Shenyang Linen Print, Porcelain - Scalamandre Pillows—
$635.70
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
View Scalamandre Pillows Item SCSHENPILL0002 pattern name Shenyang Linen Print color name Porcelain from the collection Botanica. Enjoy this impeccable pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSHENPILL0002 |
| Pattern Name | Shenyang Linen Print Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 26" |
| Pattern Repeat Width | 27" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | 0 |
| Design | BIRD / ANIMAL, CHINOISERIE, FLORAL |
| Material Type | PRINTED FABRICS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Porcelain |












