SCSLEOPPILL0001 | Leopardo, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 12" DIA
Looking for Scalamandre Pillows Pattern number SCSLEOPPILL0001 pattern name Leopardo color name Ivory, Gold & Black from the collection Wild Glamour. Enjoy this rare pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSLEOPPILL0001 |
| Pattern Name | Leopardo Pillow |
| Collection | Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 33.5" |
| Pattern Repeat Width | 26" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | SILK / SILK BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ivory, Gold & Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCSLEOPPILL0001 | Leopardo, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows
SCSLEOPPILL0001 | Leopardo, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 12" DIA
Looking for Scalamandre Pillows Pattern number SCSLEOPPILL0001 pattern name Leopardo color name Ivory, Gold & Black from the collection Wild Glamour. Enjoy this rare pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSLEOPPILL0001 |
| Pattern Name | Leopardo Pillow |
| Collection | Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 33.5" |
| Pattern Repeat Width | 26" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | SILK / SILK BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ivory, Gold & Black |
$1,349.40
SCSLEOPPILL0001 | Leopardo, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows—
$1,349.40
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 12" DIA
Looking for Scalamandre Pillows Pattern number SCSLEOPPILL0001 pattern name Leopardo color name Ivory, Gold & Black from the collection Wild Glamour. Enjoy this rare pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSLEOPPILL0001 |
| Pattern Name | Leopardo Pillow |
| Collection | Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 33.5" |
| Pattern Repeat Width | 26" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | SILK / SILK BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ivory, Gold & Black |












