SCSTIGRPILL0001 | Tigre | Silk, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 12" DIA
Save on Scalamandre Pillows Product SCSTIGRPILL0001 pattern name Tigre | Silk color name Ivory, Gold & Black from the collection The House Of Tigre, Wild Glamour. Enjoy this impressive pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSTIGRPILL0001 |
| Pattern Name | Tigre | Silk Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 33.5" |
| Pattern Repeat Width | 25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | SILK / SILK BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ivory, Gold & Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCSTIGRPILL0001 | Tigre | Silk, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows
SCSTIGRPILL0001 | Tigre | Silk, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 12" DIA
Save on Scalamandre Pillows Product SCSTIGRPILL0001 pattern name Tigre | Silk color name Ivory, Gold & Black from the collection The House Of Tigre, Wild Glamour. Enjoy this impressive pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSTIGRPILL0001 |
| Pattern Name | Tigre | Silk Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 33.5" |
| Pattern Repeat Width | 25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | SILK / SILK BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ivory, Gold & Black |
$1,372.80
SCSTIGRPILL0001 | Tigre | Silk, Ivory, Gold & Black - Scalamandre Pillows—
$1,372.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 12" DIA
Save on Scalamandre Pillows Product SCSTIGRPILL0001 pattern name Tigre | Silk color name Ivory, Gold & Black from the collection The House Of Tigre, Wild Glamour. Enjoy this impressive pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCSTIGRPILL0001 |
| Pattern Name | Tigre | Silk Pillow |
| Collection | The House Of Tigre, Wild Glamour |
| Pattern Repeat Length | 33.5" |
| Pattern Repeat Width | 25" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | SILK / SILK BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | ANIMAL SKIN, OMBRE |
| Material Type | JACQUARDS / WOVENS, VELVETS |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | Ivory, Gold & Black |












