SCWILLPILL0005 | Willow Vine Embroidery, French Grey - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Looking for Scalamandre Pillows Pattern# SCWILLPILL0005 pattern name Willow Vine Embroidery color name French Grey from the collection Botanica. Enjoy this dazzling pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCWILLPILL0005 |
| Pattern Name | Willow Vine Embroidery Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 15.75" |
| Pattern Repeat Width | 8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | BOTANICAL / FOLIAGE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | French Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCWILLPILL0005 | Willow Vine Embroidery, French Grey - Scalamandre Pillows
SCWILLPILL0005 | Willow Vine Embroidery, French Grey - Scalamandre Pillows
Pillow Size: 22" X 22"
Looking for Scalamandre Pillows Pattern# SCWILLPILL0005 pattern name Willow Vine Embroidery color name French Grey from the collection Botanica. Enjoy this dazzling pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCWILLPILL0005 |
| Pattern Name | Willow Vine Embroidery Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 15.75" |
| Pattern Repeat Width | 8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | BOTANICAL / FOLIAGE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | French Grey |
$471.90
SCWILLPILL0005 | Willow Vine Embroidery, French Grey - Scalamandre Pillows—
$471.90
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pillow Size: 22" X 22"
Looking for Scalamandre Pillows Pattern# SCWILLPILL0005 pattern name Willow Vine Embroidery color name French Grey from the collection Botanica. Enjoy this dazzling pillow. Mahone's Wallpaper Shop has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre Pillows |
| Pattern Number | SCWILLPILL0005 |
| Pattern Name | Willow Vine Embroidery Pillow |
| Collection | Botanica |
| Pattern Repeat Length | 15.75" |
| Pattern Repeat Width | 8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | LINEN / LINEN BLEND |
| Country of Origin | U.S.A. |
| Design | BOTANICAL / FOLIAGE |
| Material Type | EMBROIDERIES |
| Pattern Alerts | HIDDEN ZIPPER, LUXURIOUS FEATHER DOWN INSERT INCLUDED |
| Cleanability | DRY CLEAN ONLY |
| Color | French Grey |












