Si14511 | Signature Textures 3, Italian Plaster Plaster - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI14511 |
| Pattern Name | Italian Plaster Plaster |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Drop |
| Repeat | 27.5" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Si14511 | Signature Textures 3, Italian Plaster Plaster - York Wallpaper
Si14511 | Signature Textures 3, Italian Plaster Plaster - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI14511 |
| Pattern Name | Italian Plaster Plaster |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Drop |
| Repeat | 27.5" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI14511 |
| Pattern Name | Italian Plaster Plaster |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Drop |
| Repeat | 27.5" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Beige |
| Theme | Textured |














