Si25723 | Signature Textures 3, Basketry Dove Grey - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25723 |
| Pattern Name | Basketry Dove Grey |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.8" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Grey |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Si25723 | Signature Textures 3, Basketry Dove Grey - York Wallpaper
Si25723 | Signature Textures 3, Basketry Dove Grey - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25723 |
| Pattern Name | Basketry Dove Grey |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.8" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Grey |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25723 |
| Pattern Name | Basketry Dove Grey |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.8" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Grey |
| Theme | Textured |
















